12.10.2018

Płatne staże dla najlepszych absolwentów Wydziału Wiertnictwa, Nafty i Gazu


fot. K. Haładyna

W ramach rozwoju współpracy z Wydziałem Wiertnictwa, Nafty i Gazu Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM SA przyjmie na roczny staż 10 najlepszych absolwentów wydziału.

9 października br. podczas uroczystości inauguracji roku akademickiego na wydziale umowy stażowe wręczył absolwentom Artur Zawartko, wiceprezes zarządu GAZ-SYSTEM SA. Stażyści zostaną skierowani do komórek organizacyjnych GAZ-SYSTEM zajmujących się m.in. eksploatacją sieci przesyłowych, inwestycjami i remontami.

Od wielu lat studenci WWNiG mają możliwość odbywania praktyk studenckich w oddziałach Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM SA. W ubiegłym roku roczne staże zostały przyznane pięciu najlepszych absolwentów WWNiG.

GAZ-SYSTEM jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki. Odpowiada za przesył gazu ziemnego oraz zarządza najważniejszymi gazociągami w Polsce. W ramach programu inwestycyjnego 2015–2025 planuje wybudować ponad 2000 km nowych gazociągów w Polsce. Spółka realizuje jedno z najważniejszych przedsięwzięć infrastrukturalnych w kraju – projekt Baltic Pipe, polegający na wybudowaniu dwukierunkowego gazociągu morskiego łączącego Polskę i Danię oraz rozbudowie lokalnej sieci przesyłowej. GAZ-SYSTEM jest też właścicielem spółki Polskie LNG, która zarządza terminalem LNG w Świnoujściu.