30.04.2020

Ruszyła kolejna edycja Konkursu o Nagrodę Siemensa


Politechnika Warszawska i Siemens Sp. z o.o. zapraszają naukowców, zespoły badawcze oraz absolwentów studiów I i II stopnia do udziału w Konkursie o Nagrodę Siemensa. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 kwietnia 2020 r.

Konkurs o Nagrodę Siemensa wyłania nietuzinkowe talenty spośród naukowców, zespołów badawczych oraz absolwentów studiów I i II stopnia z całej Polski. Zwycięskie projekty, które odpowiadają na potrzeby rynku i gospodarki – poza nagrodą finansową – uzyskują szansę na wdrożenie i zastosowanie w praktyce w ramach rozwiązań technologicznych firmy Siemens. Na wybór zwycięskich projektów wpływ ma tematyka – określona w regulaminie konkursu – oraz walory aplikacyjne, czyli możliwość zastosowania rezultatów badań w praktyce.

Naukowcy i zespoły badawcze mogą zgłaszać rozwiązania związane z zarządzaniem w przemyśle, elektrotechniką, transportem szynowym oraz zarządzaniem i sterowaniem ruchem. Ponadto przyjmowane są prace z zakresu zaawansowanych technologii ochrony środowiska, budowy maszyn, inżynierii materiałowej.

Do konkursu można też zgłaszać prace dyplomowe absolwentów studiów I i II stopnia instytucji akademickich w zakresie automatyki i robotyki, a także elektrotechniki.

Do wygrania są atrakcyjne nagrody finansowe.

 • W Konkursie o Nagrodę Siemensa dla naukowców i zespołów badawczych:
  nagroda promocyjna – 40 000 zł,
  nagroda badawcza – 30 000 zł;
 • W Konkursie o Nagrodę Siemensa dla absolwentów:
  I nagroda – 10 000 zł,
  II nagroda – 5000 zł,
  III nagroda – 3000 zł.


Nagrodą dla uczelni, z której wywodzą się laureaci konkursu dla absolwentów, będzie wyposażenie laboratorium.

Szczegółowe informacje