12.09.2017

Nowe kierunki w ofercie studiów podyplomowych


AGH poszerza ofertę studiów podyplomowych. W nowym roku akademickim 2017/2018 dostępnych będzie osiem nowych kierunków, w tym m.in. Cyberbezpieczeństwo, Internetowe technologie informacyjno-komunikacyjne czy Nowoczesne sieci teleinformatyczne.

W ofercie AGH ma ponad 120 kierunków studiów podyplomowych. W tym roku pojawiło się osiem nowości:

  • Cyberbezpieczeństwo (Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji)
  • Nowoczesne sieci teleinformatyczne (Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji)
  • Internetowe technologie informacyjno-komunikacyjne (Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej)
  • Zintegrowane systemy automatyzacji, sterowania, zarządzania i bezpieczeństwa budynków (Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej)
  • IT Business Management (Wydział Humanistyczny)
  • Skuteczna komunikacja i kreowanie wizerunku (Wydział Humanistyczny)
  • Przedsiębiorczość technologiczna (Wydział Zarządzania)
  • Uwarunkowania i czynniki procesu reindustrializacji (kierunek międzyuczelniany prowadzony przy współpracy z PK i UR w Krakowie)

 

W poprzednim roku akademickim w AGH studia podyplomowe podjęło na piętnastu wydziałach ponad dwa tysięce słuchaczy. Największą popularnością cieszą się kierunki o charakterze informatycznym oraz z dziedziny zarządzania. Do najczęściej wybieranych należą m.in. Marketing internetowy, Programowanie aplikacji webowych, Ekodoradcy czy Rachunkowość.

Studia podyplomowe skierowane są do absolwentów studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich, którzy chcą poszerzyć wiedzę z zakresu wąskiej dyscypliny naukowej. W ofercie AGH ciekawe propozycje znajdą również nauczyciele, którzy po skończeniu konkretnego kierunku uzyskują uprawienia do nauczania nowego przedmiotu. Zaletą studiów w AGH jest specjalistyczna kadra naukowa składająca się z ekspertów i praktyków w danej dziedzinie.

Szczegółowe informacje